Людина, яка все своє життя присвятила Києво-Могилянській академії

Андрій Мелешевич — вчений, викладач, Президент Києво-Могилянської академії (2014-2019), декан факультету правничих наук НаУКМА (2005-2014).

Він був ціннісним, принциповим, ніколи не йшов на компроміси з  совістю. Не переставав вірити у перемогу добра і мав велике серце.    

Його неоціненний внесок можна і досі відчувати в кожному із нас: в студентах, випускниках, викладачах, співробітниках, в Києво-Могилянській Академії.

Серед змін та досягнень університету за період президентства Андрія Мелешевича були відкриття нових спеціальностей та спеціалізацій (психологія, менеджмент, філологія: англійська мова та українська мова), створення кафедри психології та педагогіки, кафедри зв’язків із громадськістю, а також відділу стратегічного розвитку, кількох науково-навчальних центрів, серед яких Центр психологічного здоров’я та психосоціального супроводу. 

За словами студентів, саме Андрій Мелешевич підняв на високий рівень Факультет правничих наук НаУКМА. Він постійно підтримував студентські ініціативи та самоврядування. 

Пан Андрій попри всі свої регалії та багатий життєвий досвід був надзвичайно простим у спілкуванні. У кулуарах після лекцій пан Андрій міг спокійно, у неформальній обстановці, у джинсах та футболці обговорювати зі студентами різних вузів важливі теми політики та права, дослухаючись до думки кожного. Для пана Андрія всі були рівні, адже рівність та свобода були його основними життєвими принципами, які він не втомлювався передавати тим, хто зміг його почути.

Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук, слухач I-IV літніх шкіл ОБСЄ з верховенства права та конституціоналізму

За його сприяння розпочалася реставрація Староакадемічного корпусу НаУКМА та була заснована Києво-Могилянська фундація в Канаді. І це лише декілька прикладів того, що зробив Андрій Мелешевич.

Чіткі цінності та соціальна позиція проявлялися і поза Могилянкою. Андрій Мелешевич був членом правління Transparency International Україна, членом Конституційної комісії України, членом Національної ради з питань антикорупційної політики України, розробляв Закон України “Про вищу освіту”.